سوپ سینما نمایش اعتراض سینمای فوتبال

سوپ: سینما نمایش اعتراض سینمای فوتبال کارگردان کارگردان فیلم اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تصویر ، به همین سادگی ما را از خانه‌مان بیرون می‌کنند، اعتراض کارگردان «لاتاری»

محمدحسین مهدویان، کارگردان جوان سینمای ایران، با اعتراض نسبت به نمایش فوتبال در سینماها، پرسیده است آیا نمایش بازی‌های جام جهانی در کافه‌ها صادر نمی‌شود.

تصویر ، به همین سادگی ما را از خانه‌مان بیرون می‌کنند، اعتراض کارگردان «لاتاری»

اعتراض کارگردان «لاتاری»/ به همین سادگی ما را از منزل مان بیرون می کنند/ تصویر

عبارات مهم : سینما

محمدحسین مهدویان، کارگردان جوان سینمای ایران، با اعتراض نسبت به نمایش فوتبال در سینماها، پرسیده است آیا نمایش بازی های جام جهانی در کافه ها صادر نمی شود.

به گزارش خبرآنلاین، محمدحسین مهدویان، کارگردان فیلم «لاتاری» منشتر شدن متنی در اینستاگرام، نسبت به امپراطوری سینمادارها هشدار داد.

او نوشت: «از شنیدن خبر نمایش فوتبال در سالن های سینما عمیقاً ناراحت هستم. من مخالف فوتبال نیستم و اتفاقاً عاشق تماشای دسته جمعی آن هستم. ولی اعتقاد دارم در این ماجرا کسی دلش به حال مردم و نشاط جمعی ارزش نسوخته. وگر نه آیا مجوز نمایش فوتبال در کافه ها و قهوه منزل ها را صادر نمی کنند ؟ راستی مگر حق پخش مسابقه های فوتبال را از بودجه کشور و از جیب مردم پرداخت نکرده اند؟ چه دلیلی دارد که جهت تماشای آن از مردم پول دوباره بگیرند؟ آیا مثل همه جای دنیا فوتبال را در پارک ها و اماکن عمومی، روی تلویزیون های شهری یا پرده های بزرگ به طور رایگان جهت مردم نمایش نمی دهند؟

من غمگینم چون عاشق سینما هستم و هر لحظه سالن سینما را منزل خود دانسته ام. نه به خاطر صندلی هایی که بیشترشان ناراحت اند یا مثلاً سقف بلند و یا بوفه های نه چندان پررونق اش. سینما را دوست دارم به خاطر تصویری که روی پرده اش نقش می بندد. سینما جای فیلم دیدن هست. اجرای تئاتر روحوضی و کنسرت های شیش و هشت و نمایش فوتبال در سینما، معنی اش این است که دوران سیطره فیلم سازها و تهیه کنندگان و مدیران فرهنگی بر سینمای کشور عزیزمان ایران تمام شده. انگار باید بپذیریم که حالا زمانه امپراطوری سینمادارهاست. دیگر آن ها هستند که تعیین می کنند پول در نشان دادن چه چیزی روی پرده نقره ای سینماست. به همین سادگی ما را از منزل مان بیرون می کنند.»

واژه های کلیدی: سینما | نمایش | اعتراض | سینمای | فوتبال | کارگردان | کارگردان فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz