سوپ سینما نمایش اعتراض سینمای فوتبال

سوپ: سینما نمایش اعتراض سینمای فوتبال کارگردان کارگردان فیلم اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی آمار نگران‌کننده از آزار جنسی کودکان ، موافقت مجلس با لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان

نمایندگان موافق و مخالف با لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در صحن علنی مجلس صحبت کرده و در نهایت کلیات این لایحه با ۱۸۵ رای موافق به تصویب رسید.

آمار نگران‌کننده از آزار جنسی کودکان ، موافقت مجلس با لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان

موافقت مجلس با لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان/ آمار دلواپس کننده از آزار جنسی کودکان

عبارات مهم : قانون

نمایندگان موافق و مخالف با لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در صحن علنی مجلس صحبت کرده و در نهایت کلیات این لایحه با ۱۸۵ رای موافق به تصویب رسید.

به گزارش منزل ملت؛نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان موافقت کردند. کلیات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در جلسه علنی صبح امروز، سه شنبه مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار داده شد و بعد از بیانات موافقین و مخالفین، توضیحات سخنگوی کمیسیون قضایی و همچنین بیانات رییس مرکز امور زنان و امور ریاست جمهوری کلیات این لایحه به رای مجلس شورای اسلامی گذاشته شد.براین اساس نمایندگان با ۱۵۸ رای موافق، ۱۸ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر با کلیات این لایحه موافقت کردند.

لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در ۵۱ ماده و جهت پیشگیری از استثمار، سوءرفتار و خشونت علیه کودکان و نوجوانان مطرح شده است است.

آمار نگران‌کننده از آزار جنسی کودکان ، موافقت مجلس با لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان

اصلاحات لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان قبل از تصویب موقت آن صورت گیرد

مهرداد بائوج لاهوتی، نماینده لنگرود در مخالفت با بررسی این لایحه بر اساس اصل 85 قانون اساسی، گفت: در تخصصی بودن کمیسیون قضایی شکی نیست ولی بگویید کدام کمیسیون فعالیت تخصصی ندارد بنابراین تمامی کمیسیون ها شرایط مشابهی دارند لذا استناد بر اینکه لایحه فوق باید به وسیله کمیسیون تخصصی بررسی شود منطقی نیست و اینکه بگوییم چون کمیسیون تخصصی به لایحه پیگیری کرده و دیگر نیاز به طرح عنوان در صحن نیست را به هیچ عنوان نمی توان پذیرفت.

نمایندگان موافق و مخالف با لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در صحن علنی مجلس صحبت کرده و در نهایت کلیات این لایحه با ۱۸۵ رای موافق به تصویب رسید.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در توضیح اصل 85 قانون اساسی گفت: براین اساس قانون باید در مدت وقت مشخصی به صورت آزمایشی اجرا شود و دولت موظف است 6 ماه قبل از آخر وقت این مدت با بررسی نقاط ضعف و قوت لایحه دائمی شدن آن را به مجلس جهت اصلاح و تصویب ارائه دهد.

وی ادامه داد: اگر قرار است این قانون 5 سال آزمایشی اجرا و بعد اصلاحات صورت بگیرد بهتر است این اصلاحات اکنون انجام شود.

عدم تصویب این لایحه باعث می شود کودکان نادیده گرفته شوند

آمار نگران‌کننده از آزار جنسی کودکان ، موافقت مجلس با لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان

همچنین شادمهر کاظم زاده، نماینده دهلران در مجلس شورای اسلامی در موافقت با بررسی لایحه بر اساس اصل 85 گفت: در اصل 85 به صراحت بیان شده است مجلس می تواند قانون را به صورت محدود تصویب و ابلاغ کند تا در نهایت به تصویب دائم برساند ولی عدم تصویب این قانون باعث می شود کودکان و نوجوانان همچنان نادیده گرفته شوند لذا خواهشمندیم به اینکه این لایحه مشمول اصل 85 قانون اساسی شود رأی موافق دهیم.

ضرورت امروز جامعه؛ معرفی لیست افرادی که ارز 4 هزار و 200 تومانی گرفته اند

نمایندگان موافق و مخالف با لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در صحن علنی مجلس صحبت کرده و در نهایت کلیات این لایحه با ۱۸۵ رای موافق به تصویب رسید.

همچنین علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در مخالفت با بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بر اساس اصل 85، گفت: اولا پرسش این است ضرورت واگذاری این لایحه به کمیسیون حقوقی و قضایی چیست؟ ضرورت یعنی یک اضطرار و اولویتی وجود داشته باشد که ما مجبور باشیم موضوعی را به یک کمیسیون واگذار کنیم تا سریعتر به نتیجه برسد ولی پرسش این است واقعا اکنون در چنین ضرورتی قرار داریم.

وی تاکید کرد: ضرورت امروز جامعه این است که لیست افرادی که ارز 4 هزار و 200 تومانی گرفته اند معرفی و پرداخت کنندگان سکه های چند صد تایی معرفی و دادگاهی شود.

آمار نگران‌کننده از آزار جنسی کودکان ، موافقت مجلس با لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان

عضو فراکسیون ولایی مجلس دهم تصویب کرد: ضرورت امروز جامعه این است که در دادگاه به خاص به جرم افرادی که در این مدت 30 هزار ذخایر کشور را نابود کردند پیگیری شود.وی در آخر تاکید کرد: اجرای آزمایشی این قانون به معنای کلاه بر سرگذاشتن است.

آزار جنسی کودکان و نوجوانان به دلایل فرهنگی پیگیری نمی شود

حمیده زرآبادی در موافقت با این لایحه گفت: در جامعه ما همه اقشار یک نهاد یا ارگان حمایتی دارند که از طریق قانون بتوانند از حقوق خود دفاع کنند ولی کودکان و نوجوانان به علت موازی کاری ها و کم کاری ها حقوقشان تضییع شده است است.

وی بیان کرد: این لایحه باعث می شود یک حمایت علمی و عملی نسبت به آنها شکل بگیرد. نقطه قوت این لایحه این است که جلوی افراط و تفریط والدین و سرپرستان قانونی کودکان و نوجوانان را می گیرد. این عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه این لایحه در چهار فصل تنظیم شده است هست، گفت: در فصل اول کلیات این لایحه مطرح شده است و در فصل دوم ساختار و وظایف شرکت ها و دستگاه های متفاوت از جمله صداو سیما، وزارت کار، بهزیستی و… تعریف شده است است.

زرآبادی ادامه داد: در فصل سوم بحث مجازات ها و جرم انگاری ها مطرح شده است است و در فصل چهارم مباحث پشتیبانی عنوان شده است است.

این نماینده مجلس افزود: گاهی آزار جنسی کودکان و نوجوانان به دلایل فرهنگی پیگیری و شکایت نمی شود و از آن صرف نظر می شود. در این لایحه بند عمومی جرم قابل پیگیری هست. با توجه به اینکه ما در ماه های گذشته اخبار ناگواری را در این باره شنیده ایم بررسی حوزه عمومی جرم انگاری به این مهم کمک می کند.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده است از سوی مخالفان این طرح مبنی بر اینکه پرسشها اقتصادی در کشور اولویت دارد، گفت: پرسشها اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هیچ گاه از هم جدا نبوده و اگر به پرسشها اجتماعی توجه نکنیم و فقط اقتصاد را پیگیر باشیم، در نهایت اقتصاد را جهت کسانی درست کرده ایم که دچار بزه یا آسیب شده است اند. اینکه ما بگوییم پرسشها اجتماعی اهمیت ندارد، درست نیست.

زرآبادی تاکید کرد: قانون قبلی به علت خلاءهایی در پیگیری و جامعیت، امکان اجرا نداشت ولی این لایحه به این علت که تفهیم وظایف را در نظر گرفته می تواند توانایی اجرای بهتری داشته باشد.

نماینده دولت در مورد لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان چه گفت؟

معصومه ابتکار در صحن علنی مجلس راجع به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان گفت: باید توجه کنیم این لایحه، لایحه ای قضایی است که از طرف قوه قضائیه آمده است و بسیار مترقی خواهد بود. دولت از این لایحه حمایت می کند.

وی تاکید کرد: عنوان کودکان و نوجوانان جهت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بر اساس مبانی از پرسشها بسیار مهم فرهنگی و اجتماعی است و مورد نیاز است با جدیت در این عنوان در ابعاد حقوقی و قضایی بررسی های مورد نیاز را انجام دهیم که این لایحه این جامعیت را دارد.

معاون مدیر جمهور با بیان اینکه ما کماکان آمار دلواپس کننده ای از کودک آزاری و سوء استفاده از کودکان داریم گفت: گرچه کارهای خوبی اتفاق افتاده ولی نیازمند یک قانون بازدارنده نیرومند هستیم.

وی با تقدیر از قوه قضائیه، کمیسیون قضایی، فراکسیون زنان و دیگر کمیسیون ها و فراکسیون ها گفت: قوت این لایحه این است که همه افراد زیر ۱۸ سال را در نظر می گیرند و تعاریف شرعی را می توان جهت آن در نظر گرفت و دیگر اینکه شرایط مخاطره آمیز جهت کودکان را تعریف کرده است شرایطی که روح و روان و جسم فرزندانمان را آسیب می زند.

ابتکار اظهار کرد: اگر کودکی آسیب ببیند آن آسیب را تا آخر عمر با خود حمل می کند و فردی آسیب دیده جهت خود خانواده و جامعه اش آسیب های بی حد و حصر را به همراه دارد.

او خاطرنشان کرد: قوه قضائیه باید مرکزی را تشکیل دهد همچون اورژانس اجتماعی که ایجاد شده است بتواند در کنار این مراکز فعالیت قضایی داشته باشد. در کنار این وظیفه وظیفه دستگاه های دولتی معین شده است است.

ابتکار افزود: وظایف بهزیستی، نیروی انتظامی، شرکت زندان ها، وزارت کشور و صدا و سیما مشخص شده است هست. آگاهی بخشی در ارتباط با حقوق کودک و خودمراقبتی ها جهت حفاظت از کرامت الهی قابل توجه است.

معاون مدیر جمهور بیان کرد: جنبه عمومی جرم در این لایحه دیده شده است است و ما از این عنوان نباید راحت بگذریم آیا که این لایحه مطالبه جدی جامعه ماست.

واژه های کلیدی: قانون | اسلامی | قانونی | کودکان | کمیسیون | نوجوانان | قانون اساسی | نماینده مجلس | کمیسیون حقوقی | مجلس شورای اسلامی | کمیسیون صنایع و معادن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz